SOUBORY
sbor Kvíčaly, folklórní soubor Dětská lidová muzika TřemCha, Sorry kvartet, zobcový soubor Komorní kotrmelec, Kytarový soubor, Žesťový soubor
sbor Kvíčaly
- zpěv drozda kvíčaly není příliš nápadný. Zkušené ucho v něm postřehne zjednodušené strofy dalších drozdovitých ptáků, kteří patří mezi naše nejlepší zpěváky: měkké a melodické strofy, dlouhé u kosa nebo krátké u brávníka, stejně jako rozčleňovaný a tvrdý zpěv drozda zpěvného
- dětský pěvecký sbor Kvíčaly byl založen v roce 2003 v pěvecké třídě pí uč. Jaroslavy Hermanové jako komorní sbor
- v letech 2006 - 2013 vedla sbor pí ředitelka Jarmila Žižková, založila také přípravný sboreček Kvíčalky, který vede i nadále
- sbor Kvíčaly vede od roku 2013 p. uč. Martin Švimberský
- v současné době mají Kvíčaly přes 20 členů a přípravný sboreček Kvíčalky přes 30 členů
- na repertoáru má písně pro dětské sbory, úpravy lidových písní a vánoční koledy
- sbor vystupuje zejména na koncertech ZUŠ Třemošná
vyučují:
fotogalerie:
folklórní soubor Dětská lidová muzika TřemCha (=Třemošenská Chasa)
Foklórní soubor při Základní umělecké škole Třemošná byl založen v roce 2008. Impulsem pro jeho vznik byla výuka hry na lidové nástroje na ZUŠ. Dnešní soubor, pod názvem „Dětská lidová muzika TřemCha“, tak navazuje na tradice folklorního souboru "Úsměváček" (1982 - 2000), jehož vedoucím byl pan Miroslav Novák.
Hra v souboru je pro děti vítanou příležitostí využít získanou dovednost hry na nástroj ve skupině a tím se připravit na budoucí hru ve školním orchestru. Soubor má v repertoáru písně z Plzeňska, Chodska a Jižních Čech. Od školního roku 2012/13 se pod vedením Heleny Šandové a Veroniky Hajšmanové schází 15 členů souboru ve věkovém rozmezí 8-17 let 1x týdně (ve složení: I., II., III. housle, kontrabas, flétna, I., II. klarinet, dudy a zpěv).
Od září 2012 Dětská lidová muzika TřemCha spolupracuje s přípravnou taneční složkou folklorního souboru Úsměv, s Úsměváčkem (děti ve věku 3 – 6 let, 6 – 9 let). Společně již absolvovali několik vánočních pásem a soutěžní Regionální přehlídku dětských folklorních souborů v Hrádku u Rokycan (2013), kde obdržely 3. místo.
vede:
fotogalerie:
Sorry kvartet
složení souboru:
Sofie Machálková - příčná flétna
Terezie Kapustová - příčná flétna
Nikola Milerová - příčná flétna
Kateřina Klailová - příčná flétna
vede:
Markéta Kapustová
zobcový soubor Komorní kotrmelec
Komorní kotrmelec je flétnový soubor, který vznikl v září 2013 z flétnového kvarteta. Na repertoáru má skladby od staré hudby až po hudbu současnou populární. Skladby vznikají postupně dle potřeby a na objednávku, protože pro soubor tohoto složení prakticky neexistuje notový materiál. Komorní kotrmelec hraje jako samostatný soubor, nebo doprovází zpěv. Aranžmá připravují Lenka Kořínková a Dalibor Bárta.
složení souboru:
Kateřina Singerová - sopránová a sopraninová zobcová flétna
Matyáš Turník - sopránová zobcová flétna
Jan Pašek - altová zobcová flétna
Kateřina Bobková - tenorová zobcová flétna
vede:
Kytarový soubor
Náš Kytarový soubor hraje od roku 2011, od té doby jsme absolvovali spoustu úspěšných vystoupení např. v Divadle Alfa, Měštanské besedě a v koncertním sále Peklo.
Do kytarového souboru se může přihlásit každý žák hrající na kytaru od 3. ročníku prvního stupně, nebo i dříve na doporučení vyučujícího.
Současní členové souboru jsou:
vyučuje a doprovází:
Žesťový soubor
Možnost souborové hry mají také žáci studující hru na žesťové nástroje. Soubor může fungovat v různých variantách - např. jako trio ve složení dvě trubky a pozoun obsazené výhradně žáky školy, nebo jako žesťový kvintet doplněný o další hráče na klasické obsazení: dvě trubky, lesní roh, pozoun, tuba (popř. druhý pozoun či baskřídlovka), a nebo v jakémkoliv složení odpovídajícím aktuální situaci žesťových tříd.
Plné využití žesťového potenciálu naší školy pak představuje varianta souboru libovolné velikosti a obsazení (vytvořená původně pro třídní přehrávky) s názvem Zatrub! Band.
soubor vede a aranžmá připravuje: