Přihlášení

TREMOLO - Třemošenský laskavý orchestr

Na této stránce naleznete vše o orchestru TREMOLO:

aktuální vystoupení,   historii  nástrojové obsazení,   fotografie   i   hudební ukázky

 

ORCHESTR TREMOLO ZDRAVÍ VŠECHNY SVÉ PŘÍZNIVCE ;-)

..... prohlédnout si můžete fotografie z Charitativního koncertu v Záluží ;-)

 

Aktuální vystoupení orchestru TREMOLO 

23. 06. 2023 - JAZZový festival "U Řeky" 2023 - tentokrát v pátek! 
 
 
Více o koncertech orchestru TREMOLO - viz AKCE školy.

Pozn.: Zkoušky probíhají každé pondělí od 18:30 do 20:00 v galerii domu Exodus Třemošná.

 

Historie orchestru TREMOLO:

 • TREMOLO založil v únoru roku 2004 Dalibor Bárta z žáků a učitelů školy
 • smyslem jeho vzniku bylo spojit všechny vyučované nástroje do jednoho tělesa a tím umožnit žákům pocítit radost z kolektivní hry a současně reprezentovat školu i město Třemošná
 • repertoár orchestru se opírá převážně o muzikálové a filmové melodie, ale na své si přijdou i milovníci swingové hudby
 • jako sólisté vystupují s orchestrem zpěváci (žáci pěveckého oddělení) a také instrumentalisté - většinou z řad členů orchestru
 • první CD bylo natočeno v červenci 2006 ve studiu Acusticus v Plzni a nese název Světla ramp (křest tohoto CD byl 28. 9. 2006 před bezbariérovým domem EXODUS ve Třemošné, CD pokřtila muzikálová zpěvačka Renata Podlipská, bývalá žačka školy)
 • v únoru 2007 se orchestr TREMOLO zúčastnil živého vysílání v plzeňském rozhlasu a na základě rozhlasové nahrávky vydal své druhé CD TREMOLO LIVE
 • v roce 2007 orchestr získal 2. místo v celostátním kole soutěže ve hře jazzových, estrádních a tanečních orchestrů v Litvínově
 • v létě 2009 natočil orchestr své třetí CD Tremolo 009 v nahrávacím studiu v Dolních Bojanovicích
 • po třech letech - na jaře 2010 - se orchestr TREMOLO opět probojoval do celostátního kola soutěže jazzových orchestrů ZUŠ v Litvínově, kde tentokrát zvítězil, navíc získal další dvě zvláštní ocenění poroty: za mimořádný interpretační výkon celému orchestru a za odborné vedení orchestru Daliboru Bártovi.
 • v létě 2012 orchestr TREMOLO koncertoval na poloostrově Pelješac a ostrově Korčula v rámci prvního zájezdu do Chorvatska
 • na Vánočním koncertě 19. 12. 2012 bylo pokřtěno další CD orchestru TREMOLO natočené na přelomu října a listopadu ve spolupráci s Třemošenským pěveckým sborem ARNICOR, Dětským pěveckým sborem KVÍČALY, Žesťovým souborem ZUŠ Třemošná, sólisty a hosty - CD nese název Veselé Vánoce a podtitul Přejí ZUŠ a MĚSTO TŘEMOŠNÁ
 • v pátek 13. června 2014 se orchestr TREMOLO účastnil ústředního kola Soutěžní přehlídky jazzových a ostatních orchestrů ZUŠ v Litvínově a vybojoval ZLATÉ PÁSMO s maximálním možným počtem 25 bodů - stal se tak ABSOLUTNÍM VÍTĚZEM celé soutěže - viz VÝSLEDKOVÁ LISTINA ;-) Navíc získal další dvě zvláštní ocenění poroty: za pěvecké duo v podání Petry Valešové a Miloše Novotného a za odborné vedení orchestru dirigentem Daliborem Bártou.
 • v roce 2014 oslavil orchestr své první jubileum, ke kterému sobě i svým příznivcům nadělil již 5. CD - jmenuje se TREMOLO 2004 - 2014 a bylo pokřtěno na slavnostním koncertě 5. října 2014 v plzeňském KD Peklo. Prohlédněte si videa a fotografie z tohoto obvzláště vydařeného koncertu.
 • v roce 2016 se orchestr TREMOLO zúčastnil Mezinárodního festivalu mladých orchestrů ve španělském San Sebastianu.
 • ve školním roce 2016/17 třemošenská hudební škola oslavila 70. výročí své existence - orchestr TREMOLO byl samozřejmě součástí oslav.
 • v pátek 9. června 2017 se orchestr TREMOLO opět zúčastnil ústředního kola Soutěžní přehlídky jazzových a ostatních orchestrů ZUŠ v Litvínově a obhájil své umístění z roku 2014 - opět vybojoval ZLATÉ PÁSMO s maximálním možným počtem 25 bodů a stal se tak ABSOLUTNÍM VÍTĚZEM celé soutěže - viz VÝSLEDKOVÁ LISTINA ;-) Dirigent Dalibor Bárta navíc (taktéž opětovně) obdržel zvláštní ocenění poroty za odborné vedení orchestru!
 • v roce 2018 se orchestr TREMOLO zúčastnil Mezinárodního festivalu mladých orchestrů v holandském Sneek.
 • Hejtman Plzeňského kraje udělil orchestru TREMOLO uměleckou cenu "Perla Plzeňského kraje" 2018 v kategorii hudba a drama, obor hudební těleso a orchestr.
 • v roce 2019 se orchestr TREMOLO stal laureátem v Národní rozhlasové soutěži mladých hudebníků Concerto Bohemia a vítězem kategorie souborů a orchestrů věkového průměru do 21 let. Součástí tohoto ocenění byla mj. možnost zúčasnit se Koncertu vítězů v pražském Žofíně, který se konal v pátek 26. dubna 2019 a byl živě přenášen ČRo Vltava. Videozáznam celého koncertu, vč. doprovodného článku, je ke shlédnutí na stránkách ČRo Vltava.
 • taktéž v roce 2019 orchestr oslavil své 15. narozeniny a zároveň pokřtil další CD - nese název Naděje a obsahuje (téměř výhradně) skladby českých autorů - některé zkomponované přímo pro TREMOLO!
 • Hejtman Plzeňského kraje udělil orchestru TREMOLO uměleckou cenu "Perla Plzeňského kraje" 2019 v kategorii hudba, obor orchestr a pěvecké těleso, a zároveň orchestru udělil i cenu "Hejtmanova srdcovka"
 • v roce 2020 orchestr TREMOLO zopakoval vítězství v kategorii souborů a orchestrů věkového průměru od 17 do 20 let a stal se tak laureátem v Národní rozhlasové soutěži mladých hudebníků Concerto Bohemia.
 

Obsazení orchestru TREMOLO:

housle:  1., 2., 3. party - cca 10 - 15 hráčů

flétny:  1. a 2. party, popř. pikola - cca 10 - 15 hráčů

klarinety:  1. a 2. party a basklarinet - cca 10 - 15 hráčů

 

fagot:  1 hráč

saxofony:  alty, tenory, baryton - cca 10 hráčů

trubky:  1., 2., 3. party - cca 6 hráčů

pozouny:  1., a 2. party - cca 4 hráči

lesní roh:  1 - 2 hráči

basová kytara:  1 - 2 hráči

kytara:  1 hráč

klávesové nástroje:  3 - 4 hráči

bicí:  2 - 4 hráči

zpěv:  2 zpěvačky

 

Fotografie:

Většinu následujících fotografií najdete ve školní FOTOGALERII . . .

. . . z akcí s účastí orchestru TREMOLO nabízíme přímo zde jednotlivá fotoalba:

 • 1. dne a z 2. dne 13. JAZZ festivalu U řeky - červen 2022 (fotoreportáže Evy Hajšmanové)

 • z koncertu orchestru TREMOLO na 13. JAZZ festivalu - červen 2022 (autor Milan Svoboda)
 • 1. dne a z 2. dne 10. JAZZ festivalu U řeky - červen 2017 (fotoreportáže Evy Hajšmanové)

  

Hudební ukázky:

Taktéž v roce 2019 orchestr oslavil své 15. narozeniny a zároveň pokřtil další CD - nese název Naděje a obsahuje (téměř výhradně) skladby českých autorů - některé zkomponované přímo pro TREMOLO! Pokud byste z něj chtěli slyšet malou ochutnávku + se dozvědět něco renomované hudební kritiky, pak si poslechněte pořad Mozaika ČRo Vltava (z 10.10.2019) a jeho pravidelnou rubriku Album dne - vše najdete počínaje minutáží 0:55:50.

Koncert vítězů Národní rozhlasové soutěže Concerto Bohemia 2019 byl 26. dubna 2019 z pražského Žofína živě přenášen ČRo Vltava. Videozáznam celého koncertu, vč. doprovodného článku, je ke shlédnutí na stránkách ČRo Vltava. Můžete si prohlédnout také fotografie z příprav orchestru na toto mimořádné vystopení - viz školní fotogalerie.

Posoudit oprávněnost absolutního vítězství v celostátním kole soutěže v Litvnínově (r. 2017) můžete na následujícím videu.

Přenést se do atmosféry slavnostního koncertu k 10. narozeninám orchestru (5. října 2014), na kterém bylo také pokřtěno 5. CD, můžete díky devatenácti profesionálním videosnímkům;)

Dalším mimořádně vydařeným videem z dalšího mimořádně vydařeného koncertu je vzpomínka na vůbec první slavnostní Závěrečný koncert ZUŠ Třemošná v Měšťanské besedě v Plzni, kde orchestr Tremolo své vystoupení zakončil Gershwinovou Rhapsody in Blue se sólistou Eduardem Spáčilem.

Poslechněte si záznam našeho koncertu z plzeňského rozhlasu - najdete ho v rozhlasovém archivu - byl vysílán v pořadu "Muziky, muziky" (9.12.2013 od 13:05), který se normálně zaměřuje na dechovku - nenechte se tedy zaskočit úvodní znělkou, ve které zní onen známý pochod Františka Kmocha: Muziky, muziky ;-)  

Dále můžete shlédnout videoreportáž z koncertu na Lochotíně (12. června 2014) z archivu TV Plzeňská1.

A nebo si pořiďte naše starší CD z let 2009 a 2006 najdete na nich např. tyto skladby:

Tremolo 2009

Singin in the Rain
Raindrops keep falling on my Head
James Bond
I wanna be loved by you
Mission Impossible
Bilitis
Toulavej vůz
Pink Panter
Dívka k rytmu zrozená
Žabák
Anděl s ďáblem v těle
Uplakaná trumpeta
Pirates of the Caribbean

 

Další ukázky

Hello Dolly
S čertem si hrát
Song, hrál nám ten...
Cirkus Renz