Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Benefiční koncert Magdaleny Kožené a základních uměleckých škol

28 května v 20:00 - 21:30

Nadační fond Magdaleny Kožené systematicky rozšiřuje své aktivity i o podporu dětí a mladých lidí, jejichž životy provází zdravotní handicap či sociální znevýhodnění. Ať už se jedná o úhradu školného, zapůjčení či úhradu hudebního nástroje, materiálů či podporu dalšího uměleckého vzdělávání. Nadačním projektům bude věnován Benefiční koncert Magdaleny Kožené a základních uměleckých škol 28. května v kostele sv. Mikuláše v přímém přenosu České televize. Na koncertě spolu s pěvkyní pod taktovkou dirigenta Jana Kučery vystoupí vedle žáků a pedagogů ZUŠ také houslový virtuos Josef Špaček. Programem bude provázet generální ředitel České filharmonie David Mareček. Koncert, který se koná ve spolupráci a za podpory Asociace ZUŠ ČR, Charity ČR a Arcibiskupství pražského, má potenciál zcela mimořádné kulturní události a bude významným příspěvkem k Roku české hudby. Během přímého přenosu bude možné přispívat na aktivity Nadačního fondu a Charity ČR prostřednictvím DMS nebo přímo převodem libovolné částky na účet.

V provedení 80členného symfonického orchestru, jehož základ tvoří symfonický orchestr ZUŠ Liberec, budou provedeny skladby Václava Hugo Voříška a Johanna Sebastiana Bacha. Spojené sbory ZUŠ z celé ČR přednesou vokální díla Zdeňka Lukáše a Václava Ptáčka,  závěr koncertu bude patřit provedení vokálně-symfonických skladeb Miloše Boka – Hymnus, Magnificat a části Gloria z jeho Missa brevis Es dur.  Koncert bude doplňovat taneční choreografie v režii Hany Achilles a Pavlíny Lipenské, které vznikají přímo pro tento mimořádný projekt.

V rámci celé dramaturgie vystoupí na 300 vybraných účinkujících žáků ZUŠ, nejlepších orchestrálních hráčů a vybraných pěveckých sborů, kteří patří ke špičkovým reprezentantům nejmladší umělecké generace. Tito interpreti navzdory svému věku mají s vystupováním v programech tohoto rozsahu a kvalitativních nároků bohaté zkušenosti. Jejich výkony podpoří také pedagogové ZUŠ, kteří sami patří k aktivním profesionálním umělcům. Uměleckým garantem koncertu je dirigent Jan Kučera.

Za naší školu se tohoto koncertu účastní flétnistka Terezie Kapustová ze třídy Markéty Kapustové.

Účinkují:

  • Magdalena Kožená – mezzosoprán
  • Josef Špaček – housle
  • Přemysl Kšica jr. – varhany
  • Spojený symfonický orchestr ZUŠ Open za podpory hráčů České filharmonie
  • Spojené dětské sbory ZUŠ Open
  • Žesťový soubor pražských ZUŠ
  • Jan Kučera – dirigent

Program:

Jan Kučera: Svatovítská fanfára (premiéra)   
Jan Václav Hugo Voříšek: 
Symfonie in D (1. věta Allegro con brio)   
Johann Sebastian Bach: 
árie „Erbarme dich“ z Matoušových pašijí 
Václav Ptáček: 
Ave Maria
Zdeněk Lukáš: 
Svítá
Miloš Bok: 
Hymnus
Magnificat (premiéra)
Missa brevis Es dur (Gloria)

Podrobnosti

Datum:
28 května
Čas:
20:00 - 21:30

Pořadatel

ZUŠ Open
View Pořadatel Website

Místo konání

Kostel sv. Mikuláše
Malostranské nám.
Praha, 11800
+ Google Mapa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *