Talentové zkoušky do ZUŠ Třemošná budou probíhat ve čtvrtek 30. 5. a v pátek 31. 5. vždy 14 – 17 hodin v hlavní budově ZUŠ Třemošná, Družstevní 750.

Předem, prosíme, vyplňte PŘIHLÁŠKU, ve škole vytiskneme 🙂

Také promyslete, jaký nástroj preferujete. Naši učitelé vám rádi s výběrem pomohou a poradí. Může se ale stát, že vámi zvolený obor bude plně obsazen. V tom případě vám nabídneme dostupné možnosti nebo alternativní řešení.

V současnosti vyučujeme v hudebním oboru tyto nástroje: klavír, keyboard, housle, violoncello, kontrabas, kytaru, basovou a elektrickou kytaru, zobcovou flétnu, příčnou flétnu, klarinet, saxofon, trubku, pozoun, lesní roh, baskřídlovku, tubu, sólový a sborový zpěv, dudy, akordeon, bicí nástroje.

Naši zkušení učitelé vždy berou ohled na věk uchazeče o studium, jeho aktuální schopnosti a dovednosti. Talentová zkouška probíhá v přátelské atmosféře, kde se žák nemusí bát jakkoli projevit, velice dbáme na individuální přístup ke každému studentovi.

S dětmi, které mají zájem o studium na naší škole si zahrajeme několik hudebních her, jejichž pomocí zjistíme, jak děti na hudbu reagují a také prověříme jejich hudební cítění.

  • Děti by měly mít připravené dvě jednoduché lidové písně, například Ovčáci, čtveráci, Kočka leze dírou, Běží liška k Táboru či jiné, které děti znají ze školy nebo školky.
  • Učitel zatleská jednoduchý rytmus a žák se pokusí rytmus zopakovat. TIP! Tuto hru můžete vyzkoušet také doma 🙂
  • Podle poslechu od sebe žák pocitově rozpozná veselou a smutnou píseň.
  • Hra na detektiva! Učitel zahraje na klavír jeden, dva, nebo tři tóny a žák se pokusí rozpoznat kolik tónu zní.
  • V průběhu talentové zkoušky dbáme také na celkový dojem, tedy na samostatnost žáka, jeho projev a komunikaci s učitelem.

Informace o průběhu studia ZDE.

Vyučované předměty pod příslušnými ikonami ZDE.

Těšíme se na všechny malé muzikanty, TAK PŘIJĎTE! 🙂