Markéta Kapustová, Dipl. um.

=

Vzdělání:

Konzervatoř Plzeň - ve třídě Jany Ryškové (Brejchové)

Flétnové kurzy  Františka Malotína (ČR), Boženy Růžičkové (ČR), Evelin Frank (GB)

Mistrovské kurzy Clary Novak (F)

Kurzy na zobcovou flétnu u Julie Brané (ČR)

 

Pedagogická činnost:

od roku 1999 ZUŠ Sokolovská Plzeň

od roku 2012 ZUŠ Třemošná

 

Úspěchy žáků:

Soutěž MŠMT 2000/2001: Komorní hra dechových nástrojů 

Krajské kolo - komorní duo (flétna a kytara) Markéta Zemenová a Ondřej Štěpánovský - 2. místo

Soutěž konzervatoře Plzeň 2002

Markéta Zemenová (příčná flétna) - 1. místo

Soutěž MŠMT 2003/2004: Komorní hra dechových nástrojů 

Krajské kolo - soubor TENON BEND - 2. místo

Soutěž MŠMT 2005/2006: Hra na dechové nástroje

Krajské kolo - Barbora Haasová (příčná flétna) - 1. místo a absolutní vítěz 

Ústřední kolo - Barbora Haasová (příčná flétna) - 2. místo 

Soutěž MŠMT 2006/2007: Komorní hra dechových nástrojů 

Krajské kolo - flétnové duo - Eliška Bošková a Michaela Brázdilová - 1. místo

                    - kvartet příčných fléten - Barbora Haasová, Zuzana Bajerová, Barbora Picková, Aneta Worschechová - 2. místo

Soutěž Prague junior note XV (2006)

zobcová flétna - Eliška Bošková - 3. cena a cena Vlasty Bachtíkové

Soutěž konzervatoře Plzeň 2008

Barbora Haasová (příčná flétna) - 1. místo

Eliška Bošková (příčná flétna) - 1. místo

 

Soutěž MŠMT 2008/2009: Hra na dechové nástroje

 

Krajské kolo - Barbora Haasová (příčná flétna) - 1. místo a absolutní vítěz

 

                    - Eliška Bošková (příčná flétna) - 1. místo a absolutní vítěz

 

Ústřední kolo - Barbora Haasová (příčná flétna) - 2. místo

 

                      - Eliška Bošková (příčná flétna) - 2. místo

Soutěž MŠMT 2009/2010: Komorní hra dechových nástrojů 

Krajské kolo - kvartet příčných fléten (Eliška Bošková, Zuzana Bajerová, Kateřina Melnyková, Aneta Worschechová) - 1. místo

Ústřední kolo - kvartet příčných fléten (Eliška Bošková, Zuzana Bajerová, Kateřina Melnyková, Aneta Worschechová) - 3. místo 

Soutěž MŠMT 2011/2012: Hra na dechové nástroje

Krajské kolo - Eliška Bošková (příčná flétna) - 1. místo, absolutní vítěz a cena za mimořádný interpretační výkon

                    - Ester Eberlová (příčná flétna) - 1. místo

                    - Veronika Sladká (příčná flétna) - 2. místo

                    - Julie Valešová (příčná flétna) - 2. místo

                    - Eliška Hebedová (příčná flétna) - 3. místo

Ústřední kolo - Eliška Bošková (příčná flétna) - 1. místo     

Soutěž MŠMT 2012/2013: Komorní hra dechových nástrojů       

Krajské kolo - Nezbedný kvartet (Natálie Burešová, Pavel Boček, Eliška Hebedová, Jáchym Šebek - příčné flétny + Jan Vlachovský - klavír) - 1. místo

                    - B.E.Z.V.A Kvartet (Ester Eberlová, Veronika Sladká, Zuzana Turková, Berenika Bechná - příčné flétny) - 1. místo s postupem

Ústřední kolo - B.E.Z.V.A Kvartet (Ester Eberlová, Veronika Sladká, Zuzana Turková, Berenika Bechná - příčné flétny) - 1. místo + zvláštní cena za nejmladší flétnistku:)

 

Umělecké aktivity a úspěchy:

Na Konzervatoři 3. cena v soutěži konzervatoří ČR obor příčná flétna.

Na základě konkurzu v roce 1998 sólistka symf. orch. Mariánské Lázně.

V  roce 2001 sólistka Plzeňské filharmonie.

Od roku 1997-2000 členka operetního orchestru DJKT.

V letech 2000 - 2009 členka operního orchestru DJKT.

Od roku 2001 stálá výpomoc Plzeňské Filharmonie.

S těmito orchestry vystupovala na pódiích v USA, Japonsku, Německu a  Švýcarsku.

Členka komorních souborů Musica di Cuore, Duo ANIMA a Kudrnatá Kapusta.