MgA. Věra Müllerová

 ="MgA.

Vzdělání:

Konzervatoř v Praze (1978; prof. I. Skaláková)

Hudební fakulta Akademie múzických umění v Praze (1984; prof. J. Panenka)

stáž u prof. J. S. Tkač na Vysoké hudební škole v Kyjevě

(studium komorní hry v Praze u prof. J. Panenky a v Kyjevě u prof. N. S. Griško)

 

Pedagogická činnost:

od roku 1980 působí jako profesorka sólové klavírní hry na Konzervatoři Plzeň

od roku 2001 externě spolupracuje se Západočeskou univerzitou v Plzni

od září roku 2011 je vedoucím klavírního oddělení na Konzervatoři Plzeň 

od roku 2011 ZUŠ Třemošná 

 

Umělecké aktivity a úspěchy:

Během studií se úspěšně zúčastnila několika národních i mezinárodních soutěží - např. na mezinárodní klavírní soutěži v Tokiu (1981) se jako jediná česká účastnice probojovala do užšího výběru soutěžících.    

Má za sebou rozsáhlou koncertní činnost. Sólově vystupuje již od svých šestnácti let. V zahraničí koncertovala např. v Rusku, ve Francii, Slovinsku, Německu, Anglii, Japonsku, Izraeli a USA . Z významnějších vystoupení lze vybrat např. koncert pro OSN ve Slovinské Lublani, koncert pro nadaci paní hraběnky Nosticové na Pražském hradu ve Španělském sále (koncert s orchestrem W.A.Mozarta d moll – doprovázel Pražský komorní orchestr za řízení Petra Vronského), koncertní turné po Californii (2001) a jiné.              

Spolupracuje s významnými českými i zahraničními orchestry a dirigenty. Dále také s předními českými i zahraničními instrumentalisty a zpěváky (E.Urbanová, Z.Kloubová, R.Janál, I.Kusněr, N.Laster, I.Alonso a jiní).

Opakovaně působí jako porotkyně v mezinárodní soutěži pořádané institucí Anglo – Czech Trust v Londýně nebo lektorky mistrovských kurzů ve Velké Británii, Itálii a Francii.

Velmi často spolupracuje s Českým rozhlasem, kde má okolo padesáti nahrávek, s Českou televizí, hudebními vydavatelstvími (Panton, Matouš, Avik) a Slovinským rozhlasem (Lublana, Maribor).

V únoru roku 2003 přijala funkci předsedkyně Západočeského hudebního centra.