Kompotovaný večer v Meditační zahradě

23. 09. 2012

15:00

 

Kompotovaný večer divadelního souboru JakoHost s živou muzikou v podání kapely TremoloDixielanders - první repríza nové sezony, tentokrát pod širým nebem v mimořádném prostředí Hruškovy Meditační zahrady. /ovšem hraje se jen za příznivého = nedeštivého počasí/

...a protože nám počasí přálo a slunce zalilo již začínajícím podzimem vybarvenou zahradu, můžete se zpětně pokochat krásnými fotografiemi, za něž děkujeme Evě Hajšmanové, popř. na pár desítek vteřin nasát atmosféru představení z reportáže ČT (čas 15:40), která se vysílala 30. září v Křesťanském magazínu... ;-) 

 

Divadelní soubor JakoHost z Plzně a kapela TremoloDixielanders otevírají pod širým nebem hudebně-literární kavárnu s názvem KOMPOTOVANÝ VEČER.

Jako v každém správném kompotu i zde naleznete lahodný mix divadla, scénického čtení a živé hudby.


Divadlo JakoHost

Divadlo JakoHost vzniklo oficiálně v lednu roku 2008, avšak již předtím jeho budoucí členové společně nastudovali dvě hry pod hlavičkami jiných souborů. Na základě této zkušební spolupráce se po třech letech rozhodli, že založí soubor vlastní. V současné chvíli spolupracuje s Divadlem JakoHost asi dvacet lidí, přičemž většina z nich působí či působila také v  jiných plzeňských a mimoplzeňských souborech. Z recese tedy byla zvolena do názvu souboru rozepsaná divadelní zkratka j. h. (jako host). Kdokoli s námi může jako host vystoupit a při tom se věnovat divadelní činnosti ve svém domovském souboru a naopak kdokoli, kdo se cítí být členem našeho souboru, může pracovat jako host v jakémkoli jiném sdružení.


Více zde: http://www.divadlojakohost.com/divadlo/

Kapela TremoloDixielanders

Kapela TremoloDixielanders je jazzovým uskupením hrajícím především dixieland, jejíž členové se rekrutují z řad orchestru TREMOLO ZUŠ Třemošná. Poprvé vznikla v lednu roku 2010 a od té doby ještě několikrát... Vždy ku příležitosti nějaké zajímavé akce - kromě třemošenského JAZZ festivalu U řeky, Muzikantského bálu a jiných akcí orchestru TREMOLO jsme hráli také na svatbě a na pohřbu (naštěstí pouze fiktivním v rámci happeningu v plzeňské ZOO). Bylo nám také ctí být hosty oslavy 20. narozenin nejlepší dixielandové kapely široko daleko a našich kamarádů Brass Band Rakovník. Podnětem, který nás ale konečně přiměl k dlouhodobějšímu fungování, bylo a je kabaretní představení dvadleního souboru JakoHost s názvem Kompotovaný večer.

Více zde: http://www.zustremosna.cz/soubory#dixik